dzisiaj jest: 8 czerwca 2023. imieniny: Ada, Maksymilian, Seweryn
 
Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna w Charsznicy


Adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Charsznicy

32-250 Charsznica, ul. Kolejowa 20

budynek Urzędu Gminy

tel.(041) 38 361 10 wew. 27

Kierownik: Anna Pazera

 

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek: 8 - 16

Sobota: 9 - 13

 Działalność biblioteki i zasoby biblioteki

           Gminna Biblioteka Publiczna w Charsznicy od 1993 roku mieści się w budynku Urzędu Gminy. Zajmuje lokal o powierzchni 80 m 2 .Dysponuje 7 miejscami siedzącymi dla czytelników. Zasięgiem działania obejmuje całą gminę Charsznica.

Biblioteka popularyzuje książkę i czytelnictwo, rozwija działalność kulturalną, organizuje liczne spotkania autorskie . Bibliotekarze służą swoją wiedzą i doświadczeniem dzieciom i młodzieży z pobliskich szkół, które co roku poznają pracę z książką w bibliotece poprzez organizowanie wycieczek klasowych do biblioteki. Systematycznie organizowane są lekcje biblioteczne również dla przedszkolaków, które bardzo chętnie poznają tajniki pracy bibliotekarza. Na zaproszenie biblioteki odwiedziło nas już kilkunastu znanych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Wszystkie organizowane przez bibliotekę spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców.Gminna Biblioteka Publiczna w Charsznicy oferuje :

  • Literaturę popularnonaukową
  • Literaturę piękną w bogatym wyborze dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w tym lektury)
  • Zbiory regionalne
  • Czasopisma bieżące
  • Informacje: biblioteczne, bibliograficzne, lokalne i regionalne
  • Bezpłatny dostęp do Internetu (3 stanowiska)
  • Baza katalogowa, dostęp do katalogu biblioteki oraz wypożyczanie elektroniczne /w trakcie tworzenia/

Trochę statystyki


          Biblioteka posiada w swoich zbiorach księgozbiór liczący ponad 17 000 woluminów. Średnio rocznie rejestrujemy ok. 700 czytelników z różnych przedziałów wiekowych. Rocznie udostępniamy na zewnątrz i na miejscu przeciętnie ponad 18 000 książek i czasopism. Mieszkańcy gminy licznie korzystają z dostępu do internetu w naszej placówce. Pomimo iż jest on już dosyć dobrze rozpowszechniony w naszej gminie, my mimo wszystko odnotowujemy rocznie ok. tysiąca odwiedzin.

 

Autor tekstu: Anna Pazera